İstanbul’da kuyumcu soygunu! Soymak için 12 dakika uğraştılar

Bu videoyu izlemek için lütfen JavaScript’i etkinleştirin

İstanbul Bahçeşehir’de yer alan bir kuyumcuya gelen 3 hırsız, ellerindeki levye ile yaklaşık 12 dakika boyunca uğraştıktan sonra içeri girmeyi başardı.

Hırsızların kapıyı kırmak için verdiği mücadale güvenlik kamerasına yansırken, şüphelilerin bir kaç dakika içinde vitrinde bulunan altın ve ziynet eşyalarını yanlarındaki getirdikleri torbalara doldurdukları görüldü.

Kuyumcuda bulunan altınları toplayan hırsızlar, çalacak bir şey kalmayınca hızla olay yerinden kaçtı.

7 adrese baskın yapıldı

Hırsızlık Büro Amirliği ekipleri, cumhuriyet savcılığından aldıkları izinle şüphelileri yakalamak için harekete geçti. Yapılan teknik ve fiziki takibin ardından Esenyurt, Avcılar, Beylikdüzü, Küçükçekmece’de belirlenen 7 adrese baskın yapıldı.

Şüpheliler yakalandı

Operasyonlarda olayları gerçekleştirdikleri tespit edilen Ömer Y. (23), Mükail K.(25) ve Muhammet O.(19) polis ekipleri tarafından yakalandı. Baskın yapılan evlerde yapılan aramada kurusıkıdan bozma bir tabanca ile çok sayıda mermi ele geçirildi.

10 milyon liralık vurgun

Hırsızlık Büro Amirliğine getirilen şüphelilerden Mükail K.’nın daha önceden 27 , Ömer Y.’nin 12, Muhammet O.’nun ise 20 suç kaydı olduğu tespit edildi.

Poliste işlemleri tamamlanan 3 şüpheli adliyeye sevk edilirken, çıkarıldıkları mahkemede tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x