‘Siyah Müziğin Babası’ Clarence Avant hayatını kaybetti

‘Siyah müziğin babası’ lakabıyla tanınan müzik yöneticisi, iş insanı ve film yapımcısı Clarence Avant, ABD’nin Los Angeles kentinde bulunan evinde hayatını kaybetti. Avant’ın ailesi, “Clarence geride onu çok seven bir aile ve dünyayı değiştirmiş ve değiştirecek olan birçok arkadaş bırakıyor. Onun mirasının neşesi, kaybımızın acısını hafifletiyor” ifadelerini kullandı.

Müzik dünyasında kurduğu müzik şirketleriyle tanınan Avant, başkanlık süreçlerinde Bill Clinton ve Barack Obama’nın danışmanlığını da yapmıştı.

Avant’ın ölümünden sonra birçok taziye mesajı paylaşıldı.

‘ONUNLA VAKİT GEÇİRDİKTEN SONRA DAHA POZİTİF HİSSETMEMEK İMKANSIZDI’

Arkadaşlarının vefatından dolayı üzgün olduklarını söyleyen Hillary ve Bill Clinton, “Onunla vakit geçirdikten sonra daha pozitif hissetmemek ve onun ortaya koyduklarını örnek almamak imkansızdı” mesajını paylaştı.

‘O BİZİM KÜLTÜREL BABAMIZ’

Rapçi Jay-Z’nin müzik şirketi Roc Nation’ın paylaştığı mesajda da, “Clarence Avant yalnızca ‘Siyah Müziğin Babası’ değil, o bizim kültürel babamız. Hayatı boyunca bütün engelleri aşarak insanların hayatlarını değiştirdi ve gelecek nesillere fırsatlar sağladı. Gerçek bir öncü, bir mentör ve bir şampiyon. Clarence Avant her zaman aramızdaki devlerden biri olacak” ifadeleri kullanıldı. (KÜLTÜR SANAT SERVİSİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x