Skandal görüntülerin ardından Kızılay’dan maden suyu açıklaması: Üretime ‘kısa süre’ ara

Kızılay’ın Afyonkarahisar’daki maden suyu fabrikasında bir süre önce çekilen görüntüler gündeme bomba gibi düşmüştü. Fabrikada maden suyunun dinlendirildiği alanda duvar ve tavandaki rutubet, yosunlaşma halk sağlığının nasıl hiçe sayıldığını ortaya çıkardı.

Skandal görüntülerin ortaya çıkmasının hemen ardından 21 Mart günü fabrikada üretimi durduruldu. Fabrikada maden suyu üretiminde çalışan personele, 3 Nisan pazartesi günü sabah 08.00’a kadar üretime ara verildiği bildirildi. Personelden yıllık izin dilekçesi doldurmaları istendi.

Kızılay sosyal medya hesabı Twitter’dan ‘Maden suyu fabrikası kapatıldı mı?’ sorusuna dair bir cevap yayımladı. Cevapta ‘kısa süreli’ ara verildiği ifade edilerek “Deprem sonrasında satışların belli oranda yavaşlaması, yeterli ürün stoğunun bulunması, Ramazan ayı ve genel yıllık periyodik bakım onarım çalışmaları sebebiyle fabrikamızda üretime kısa süreli ara verilmiştir. Bu yıllık çalışma takvimimiz içerisindeki rutin uygulamadır. Üretim, yine planlandığı şekilde önümüzdeki günlerde devam edecektir” denildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir