Şehitlerin yürek yakan paylaşımları: Cesaret dağında korku rüzgarı esmez

Hakkari’nin Çukurca ilçesinin karşısındaki Irak toprakları içinde yer alan Metina Vadisi ile Zap, Avaşin ve Basyan bölgelerinde terör örgütünün hain saldırısı sonucu şehit olan 12 Mehmetçiğin paylaşımları sosyal medyada gündem oldu.

Şehit Piyade Sözleşmeli Er Enes Budak’ın, “Cesaret dağında korku rüzgarı esmez. Aslanlar gibi yaşayın” paylaşımı binlerce beğeni alırken, bazı silah arkadaşlarının, “Sen aslanlar gibi yaşadın, aslanlar gibi şehit oldun” yorumu yapmaları dikkat çekti.

Piyade Sözleşmeli Er Emre Taşkın’ın, “Kardeşim ölürsem ilk başta babam ağlamasın. Annem fazla üzülmesin. Bol bol paylaşın lan beni. Herkes böyle paylaşsın” videosu vasiyetine uyularak binlerce sosyal medya kullanıcısı tarafından paylaşıldı.

Elazığlı Piyade Sözleşmeli Er Kemal Aslan’ın babası Mehmet Aslan’ın şehit oğluyla çektirdiği fotoğrafı, “Oğlum şehit oldu. Ne mutlu bana” paylaşımı yürekleri dağladı.

Sosyal medyada 1 yıl önce gazi olan ve tedavisinin ardından yeniden gittiği görev yerinden operasyona birlikleriyle Irak’ta şehit olan Çağatay Eren’in babası ise gazetecilere, “Her zaman ben şehit olacağım diyordu” şeklindeki cümleleri boğazında düğümlendi.

Bu arada sosyal medyada 12 askerimizin şehadetinden sonra Türk savaş uçaklarıyla terör örgütünün inlerinin bombalandığı görüntüler de paylaşıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x